Oferta firmy AKTW Automation, jest bardzo szeroka gdyż wiąże się z poszukiwaniem i opracowywaniem optymalnych rozwiązań dla indywidulanych potrzeb każdego klienta.

W ramach naszej głównej działalności, którą jest automatyzacja produkcji i procesów przemysłowych świadczymy usługi w następujących zakresach:


Robotyzacja stanowisk


AKTW Automation

Roboty przemysłowe to precyzja, ciągłość, powtarzalnośćoraz bezpieczeństwo wykonywanych operacji.Robotyzacja to przede wszystkim wzrost wydajności, poprawa i stabilizacja jakości, oraz uwolnienie człowieka od ciężkiej, niebezpiecznejlub monotonnej pracy. Działanie w środowisku niebezpiecznym, przenoszenie, paletyzacja lub obróbka ciężkich elementów bez narażania zdrowia człowieka, a także optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, to główne zalety robotów i robotyzacji. Stosując nasze rozwiązania jesteśmy w stanie poprawić wydajność procesów produkcyjnych, zwiększając konkurencyjność firmy oraz jej zyskowność. W naszych projektach stosujemy roboty firmy KUKA oraz OMRON, a w zależności od aplikacji, wybieramy typ robota dobierając go indywidualnie do charakteru pracy jaki zostanie mu nadany


Budowa maszyn i urządzeń


AKTW Automation

Poszczególne maszyny oraz urządzenia, stanowią elementy składowe małych, średnich, oraz dużych systemów produkcyjnych. Każda maszyna może być przeznaczona do innych funkcji i spełniać inne oczekiwania. Dlatego, już na etapie powstania idei, aż do momentu uruchomienia kompletnego procesu, ściśle współpracujemy z naszymi klientami.Wspólnie z klientem omawiamy sposób działania maszyny i określamy parametry procesu, tak aby uzyskać jak największą wydajność przy zachowaniu jak najmniejszych kosztów produkcyjnych. Po przeprowadzonej analizie oczekiwań i sugestii klientów, staramy się przedstawić różne rozwiązania oraz sposoby funkcjonowania maszyn, dzięki czemu klient ma do wyboru różne alternatywy i sam może zadecydować o sposobie pracy i funkcjonowania danej maszyny czy też urządzenia.

W realizacjach które wykonujemy stosujemy systemy sterowania najwyższej jakości dając klientowi wybór z kilku przez nas stosowanych platform OMRON SYSMAC, SIEMENS TIA PORTAL czy też LENZE.


Budowa kompletnych linii produkcyjnych


AKTW Automation

W dzisiejszych czasach linie produkcyjne to technologia najwyższej jakości ,jeszcze szybszy proces produkcji ,więcej udogodnień oraz lepsza jakość produktów końcowych . Zautomatyzowane linie produkcyjne pozwoliły zmienić produkcje z rzemieślniczej na masową. Odpowiedni wybór linii produkcyjnej w dzisiejszych czasach jest kwestia najważniejszą która ma wpływ na prędkość i jakość produkcji pozwalając wyprzedzać konkurencję. Firma AKTW AUTOMATION zajmuje się budową linii produkcyjnych indywidualnie pod zapotrzebowanie klienta ,stosując najwyższy standardy technologiczne zmienimy proces w jeszcze bardziej wydajny jednocześnie optymalizując koszty produkcyjne


Instalacja systemów wizyjnych oraz stanowisk kontrolnych


AKTW Automation

System wizyjny, podobnie jak zmysł wzroku u ludzi, służy do „pozyskania informacji o otoczeniu". Naturalną kontynuacją pozyskania informacji jest jej obróbka i podjęcie odpowiedniej decyzji. Systemy wizyjne pozwalają na wykonywanie czynności, przy których wymagana niezawodność, precyzja oraz powtarzalność są tak wysokie, że nie są możliwe do osiągnięcia przez ludzi.

Systemy wizyjne oferowane przez AKTW Automation, to nie tylko oprogramowanie układów rozpoznawania obrazu, to także możliwość zaprojektowania i zbudowania kompletnego systemu wizyjnego pod wymogi i potrzeby danego procesu.

W czasie doboru elementów systemu, do określonych przez klientów wymagań zawsze uwzględniamy panujące w danym miejscu warunki oświetleniowe. Pozwala to mieć pewność, że zastosowane systemy wizyjne będą w sposób stabilny obserwować określone miejsca i procesy.

Montując systemy wizyjne, zawsze pamiętamy o wykonaniu odpowiedniej ilości testów i prób. Dzięki temu zapewniamy optymalne parametry wszystkich wykorzystywanych elementów.


Wprowadzanie systemów kontroli SCADA


AKTW Automation

Systemy kontroli SCADA wprowadzane są za pomocą oprogramowania ZENON. Zenon to zaprojektowane w sposób otwarty, zorientowane na obiekty oprogramowanie do automatyzacji przemysłowej. Jest ono stosowane do wizualizacji procesów przez wiele przedsiębiorstw na całym świecie, a także jako system obsługi maszyn (HMI) oraz jako system zarządzania procesami (SCADA). Jego otwartość umożliwia błyskawiczne i skuteczne podłączanie do dowolnego sprzętu i oprogramowania.


Instalacje Fotowoltaiczne

AKTW Automation pracując z klientem, szuka dla niego takich rozwiązań w zakresie automatyki, które przyniosą jak największe korzyści. Ponieważ automatyzacja, robotyka i każdy inny system elektroniczny związany jest z energią elektryczną, AKTW Automation również i w tym zakresie postanowiła wesprzeć swoich klientów, poszerzając ofertę o instalacje fotowoltaiczne. W tym celu, AKTW Automation nawiązała współpracę z firmą SOLDAR Instalacje Solarne, która jest obecnie jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych firm w kraju, w zakresie projektowania, wykonawstwa i serwisowania instalacji fotowoltaicznych.


AKTW Automation

Głównym celem automatyzacji określonych procesów jest zmniejszenie kosztów produkcji oraz zapewnienie jej ciągłości jak i utrzymanie wysokiej jakości. Dużym kosztem (i stale rosnącym) jest zużycie energii elektrycznej. W takiej sytuacji, wytwarzanie energii elektrycznej we własnym zakresie w powiązaniu z automatyką, jest rozwiązaniem pozwalającym nie tylko podnieść wydajność, zapewnić jakość, obniżyć koszty, ale jeszcze uzyskać dodatkową oszczędność w postaci korzystania z wyprodukowanej przez siebie energii elektrycznej.

Automatyzacja oraz fotowoltaika są branżami najbardziej nowoczesnymi, dlatego ich połączenie jest naturalnym krokiem w procesie poszukiwania najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Więcej na temat firmy SOLDAR, mogą się Państwo dowiedzieć wchodząc na stronę www.soldar.pl


Remonty, naprawy oraz modernizacja maszyn


Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie w w/w obszarach, oferujemy naszym klientom również usługi w zakresie napraw i modernizacji maszyn. Nie wszystkie maszyny trzeba zastępować nowymi. Część maszyn można zmodernizować, unowocześniając i poprawiając ich dotychczasową funkcjonalność, a nawet dołożyć nowe zakresy prac.


Zapewniamy części i obsługę urządzeń w ramach serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.


AKTW Automation jako autoryzowany przedstawiciel renomowanych producentów na rynku polskim, ma bezpośredni dostęp do części zamiennych i najnowszych rozwiązań oferowanych przez danych producentów. Pozwala nam to zapewnić naszym klientom szybką reakcję na każde ich zgłoszenie, oraz zapewnienie oryginalnych części do urządzeń.


Sprzedaż hurtowa i detaliczna podzespołów do automatyki przemysłowej.


AKTW Automation w ramach swojej działalności prowadzi także sprzedaż hurtową i detaliczną podzespołów do automatyki. Będąc bezpośrednim dystrybutorem, możemy zaoferować atrakcyjne ceny, szybkie dostawy oraz profesjonalne doradztwo techniczne.


DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH KLIENTÓW